SK Babīte turpina uzvaru gājienu un iekļūst ZFF elites grupā

Ar dramatiskā cīņā iegūtu SK Babīte uzvaru Salacgrīvā noslēdzies Zēnu futbola festivāla (ZFF) Bundeslīgas grupas turnīrs. Līdz ar to SK Babīte klubs, kas vien pērn debitēja ZFF, ieguvis tiesības pēc gada sacensties festivāla elites jeb Čempionu līgas grupā.

 FOTO GALERIJA

Turnīra noslēdzošo dienu ievadīja ceturtās kārtas spēles, kurās krustojās Rēzeknes FA un SK Babīte, FK Dinamo Rīga un FK Smiltene, kā arī FK Ventspils OC un Riga FC ceļi.

SK Babīte futbolisti, kuri otro dienu noslēdza kopvērtējuma pirmajā vietā, mačos pret rēzekniešiem ieguva četrus punktus, kas viņu pārsvaru tabulas augšgalā jūtami samazināja. Neizšķirtam 3:3 jaunāko komandu cīņā sekoja uzvara U-11 konkurencē ar 2:0, bet U-12 vienību duelī tika piedzīvots zaudējums ar 0:1. Paralēli tam FK Dinamo Rīga pret smilteniešiem iekrāja septiņus punktus, pietuvojoties SK Babīte puišiem kopvērtējumā līdz vairs tikai vienam punktam. U-10 cīņā rīdzinieki ar FK Smiltene futbolistiem nospēlēja 1:1, bet tam sekoja divi panākumi ar 4:0 un 5:1.

Riga FC un FK Ventspils OC mačos katra no komandām ieguva pa četriem punktiem, kas nozīmēja, ka pirms noslēdzošās kārtas uz uzvaru turnīrā pretendēja pat trīs komandas – SK Babīte (23), FK Dinamo Rīga (22) un Rēzeknes FA (19). Tālāk ar attiecīgi 15 un 14 punktiem sekoja Ventspils un Smiltenes pārstāvji, bet Riga FC noslēdza tabulu ar septiņiem punktiem.

Sacensību noslēgumā piektās kārtas dueļos tikās Riga FC un Rēzeknes FA, FK Smiltene un FK Ventspils OC, kā arī FK Dinamo Rīga un SK Babīte futbolisti.

U-10 vecuma spēlēs piektajā kārtā uzvaras svinēja Rēzeknes FA (4:2), FK Smiltene (2:1) un FK Dinamo Rīga (2:1), kas ļāva dinamiešiem pārņemt kopvērtējuma vadību ar 25 punktiem. Tobrīd divus punktu viņiem zaudēja SK Babīte, bet vēl par vienu punktu atpalika rēzeknieši.

U-11 konkurencē pie panākumiem tika Rēzeknes FA (1:0), FK Ventspils OC (3:1) un SK Babīte (5:1), un tādējādi SK Babīte pirms pēdējā mača atkal atgriezās tabulas pirmajā vietā ar 26 punktiem, aiz sevis turot Rēzeknes FA un FK Dinamo Rīga ar 25 punktiem.

U-12 vecuma grupas mačos pa trim punktiem ieguva Rēzeknes FA (4:2), FK Ventspils OC (3:1) un SK Babīte (5:1). Līdz ar to SK Babīte nosargāja pirmo vietu, par punktu apsteidzot Rēzeknes puišus un par četriem – dinamiešus. Ceturto vietu sev nodrošināja ventspilnieki, apsteidzot FK Smiltene.

Turnīru pēdējā vietā noslēdza Riga FC, kas vēl pirms gada kā Šitika Futbola skola startēja spēcīgākajā grupā. Tagad 2018. gadā to sagaidīs cīņas C jeb Virslīgas grupā.

Kā ziņots, pēc piektdien aizvadītajiem pirmās kārtas mačiem FK Dinamo Rīga futbolisti kopvērtējuma galvgalī bija iekrājuši piecu punktu pārsvaru, savukārt otrās dienas gaitā līderu godu pārņēma SK Babīte.

Eiropas futbolam unikālais turnīrs, ko organizē Latvijas Futbola federācija (LFF), piedāvā jaunajiem futbolistiem līdzās saspringtām cīņām ar vienaudžiem izbaudīt arī svētku atmosfēru un savu vecāku atbalstu. Jauno futbolistu spēles notiek vienlaicīgi trīs laukumos, kas nosaukti slaveno stadionu Camp NouWembley un San Siro vārdos, bet ap futbola cīņām valda mūzikas un dažādu citu aktivitāšu piepildīta atmosfēra. Šī turnīru sērija ir unikāla ne tikai ar spēlēs valdošo festivālam cienīgo atmosfēru, bet arī ar tā sportisko pusi, jo katrās sacensībās piedalās iesaistīto klubu U-10, U-11 un U-12 vecuma grupu komandas, kas cīņās ar vienaudžiem krāj punktus sava kluba kopējai kopvērtējuma ieskaitei. Turnīra dalībnieki ir sadalīti A, B un C grupu sacensībās, kur katru gadu A grupā spēkojas Latvijas vadošie bērnu futbola klubi, bet B un C grupās klubi cīnās par iespēju pakāpties līdz festivāla elites grupai.

Šīgada festivāla vasaru noslēgs Virslīgas grupas (C) turnīrs laikā no 27. līdz 29. jūnijam, bet pirms tam jau aizvadītas Čempionu līgas (A) grupas sacensības, kurās FK Tukums 2000 gāza FK Liepāja futbolistus no četrus gadus nosargātā ZFF čempionu troņa. Uz turnīru spēlēm laipni tiek gaidīti visi Salacgrīvas viesi un bērnu vecāki, kuriem tiek dota iespēja nakšņot kempinga teritorijā un izjust šī futbola festivāla sportisko un vasarīgo auru.

Zēnu futbola festivāls ir viens no lielākajiem jauniešu futbola turnīriem Baltijā, kā arī vienīgais šāda formāta turnīrs Eiropā, bet LFF vērtējumā tas ir viens no gada centrālajiem notikumiem pašmāju jaunatnes futbolā.

Sacensības atbalsta Fazer saldumi Dumle, sporta preču veikals Komanda, LFF oficiālais auto PeugeotPulsometrs.lvVenden ūdens un Alitana reklāmas risinājumi.

Pateicoties Zēnu futbola festivāla atbalstītājiem, visi turnīru dalībnieki tiek pie piemiņas veltēm un Dumle saldumiem, kādam no jaunajiem futbolistiem būs iespēja iegūt jaunu Peugeot velosipēdu, uzvarētāju komandu treneri kā papildu balvu saņem pulsometrus no Pulsometrs.lv, bet katra turnīra atraktīvākie vecāki iegūst Peugeot automašīnu nedēļas nogalei ar pilnu benzīnbāku.

No comments yet.

Leave a Reply